ART OUTLET. Sztuka Dawna - pierwsze obiekty

21 marca 2019, godz. 19:00

Michał Stańko
(1901 Sosnowiec - 1969 Zakopane)

Widok tatrzański

olej/tektura, 35 x 49,8 cm

sygnowany p.d.: 'M. Stańko'

Artysta mieszkał i tworzył w Sosnowcu. Należał do Związku Polskich Artystów Plastyków. Uczestniczył m.in. w wystawie Szczepu Rogatych Serc w Instytucie Propagandy Sztuki w Warszawie w 1936 r. Malował przede wszystkim pejzaże, a jego ulubionymi tematami były motywy tatrzańskie; malował też przedstawienia religijne. Prace artysty znajdują się m.in. w Muzeum w Nysie.

ID: 63607