ART OUTLET. Sztuka Dawna - pierwsze obiekty

21 marca 2019, godz. 19:00

Paul Weimann
(1867 Wrocław - 1945 Jelenia Góra)

Karkonosze - Śnieżka zimą, 1943 r.

olej/płótno, 49 x 69 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany p.d.: 'P. Weimann. 43'

Paul Weimann był malarzem śląskim. Kształcił się w Szkole Sztuki we Wrocławiu pod kierunkiem C. E. Morgensterna, następnie w Berlińskiej Akademii. W malarstwie Weimanna dominuje wątek pejzażowy. Artysta upodobał sobie szczególnie krajobrazy zimowe Dolnego Śląska- z Pogórza Kaczawskiego, Jeleniej Góry i Karkonoszy. Jego prace zaprezentowano m.in. w 1997 roku na wystawie malarstwa śląskiego "Obrazy natury" (Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Narodowe w Warszawie).

ID: 63956