ART OUTLET. Sztuka Dawna - pierwsze obiekty

21 marca 2019, godz. 19:00

Franciszek Siedlecki
(1867 Kraków - 1934 Warszawa)

"Przedwiośnie", około 1925 r.

olej/płótno, 50 x 65,5 cm

sygnowany l.d.: 'Fr. Siedlecki'

na krośnie malarskim trzy nalepki wystawowe

- spuścizna po artyście
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, 1925 r.
- Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, po 1925 r.
- Sprawozdanie Komitetu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie za 1925 r., s. 58
Franciszek Siedlecki był malarzem i grafikiem. Uczestniczył w wielu wystawach w Polsce i za granicą, m. in.: w Krakowie (1917), w Warszawie (1921; wystawa indywidualna w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych), we Lwowie (1927), w Poznaniu w 1929 roku, gdzie na Wystawie Powszechnej otrzymał Wielki Złoty medal oraz w Lipsku (1924; wystawa Polskiej Książki i drzeworytów), w Paryżu (1924, Wystawa Sztuki Polskiej), w Rzymie (1925) i w Budapeszcie (1926).

ID: 65088