Prace na Papierze: Sztuka Dawna (wyniki)

14 lutego 2019, godz. 19:00

Bronisława Rychter-Janowska
(1868 Kraków - 1953 Kraków)

Wnętrze salonu

olej/tektura, 31,5 x 41 cm

sygnowany l.d.: 'B. RYCHTER - JANOWSKA'

Cena wylicytowana: 9 500
Estymacja: 8 500 - 11 000
- kolekcja prywatna, Małopolska
Siostra malarza Stanisława Janowskiego. Studia malarskie odbyła w Monachium, w Akademii Florenckiej i w Rzymie. Związana była ze środowiskiem artystycznym Krakowa. W 1932 miała indywidualną wystawę w warszawskiej Zachęcie. Realistyczne malarstwo artystki cieszy się do dziś dużym wzięciem, głównie za sprawą obranych tematów - polskie dwory i dworki, zapis wnętrz szlacheckich siedzib, polskie kościółki i wiejskie chaty, pejzaże i sceny folklorystyczne.

ID: 66267