Prace na Papierze: Sztuka Dawna - pierwsze obiekty

14 lutego 2019, godz. 19:00

Alicja Hohermann
(1902 Warszawa - 1943 Treblinka)

Dziewczynka z woalem, 1943 r.

gwasz/papier, 33 x 24 cm

sygnowany i datowany p.g.: 'Alice Hohermann 1943.'

Studiowała prawdopodobnie w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. W 1925 roku wystawiała swoje prace w Żydowskim Towarzystwie Krzewienia Sztuk Pięknych w Warszawie. Około 1921 roku wyjechała do Paryża, gdzie uczestniczyła w wystawach w Salonie Niezależnych i Jesiennym oraz Salon des Tuilleries (w latach 1926 - 1937). Wystawiała także w Londynie i Nowym Jorku. Malowała portrety, kompozycje figuralne, postacie przebrane w "kostiumy dekoracyjne", często o wyraźnych wpływach kubizmu. Zginęła w obozie w Treblince, gdzie została przewieziona po schwytaniu w Marsylii.

ID: 66089