17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Jerzy Tadeusz Mróz
(1946 Łódź - 2010 Łódź)

Z cyklu "Strachy"

olej/płótno, 65 x 65 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: 'JERZY T. MRÓZ'

Cena wylicytowana: 10 000
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Malarstwa (dyplom w 1970 r.) w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Prace artysty były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą m.in. we Francji, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Austrii, Hiszpanii, Szwecji i Danii. Uprawiał malarstwo olejne, akwarelę oraz rysunek. Obrazy Jerzego Mroza znajdują się w kolekcjach muzealnych oraz prywatnych w Polsce i innych krajach[1]. Od 2000 roku w willi rodziny Mrozów w Łagiewnikach przy ul. Barokowej 14 w Łodzi prowadził autorską Galerię Jerzy Mróz, w której zorganizował wiele spotkań z twórcami kultury. W 2014 roku willa malarzy została sprzedana.

ID: 66228