17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Jerzy Tadeusz Mróz
(1946 Łódź - 2010 Łódź)

Z cyklu "Miejsca"

olej/płótno, 54 x 73 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: 'JERZY T. MRÓZ'

Cena wylicytowana: 10 000
Prace Jerzego Tadeusza Mroza stanowią pochodną tradycji malarskich doby romantyzmu. W tajemniczych i fantastycznych pejzażach widoczne są inspiracje twórczością Caspara Davida Friedricha, surrealistów takich jak Yves Tanguy, czy Max Ernst, ale także Zdzisława Beksińskiego. Na płótnach artysty odnaleźć można jego fascynację naturą, jej nieobliczalnością, grozą, ale i nieprzeniknionym pięknem.
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Malarstwa (dyplom w 1970 r.) w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Prace artysty były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą m.in. we Francji, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Austrii, Hiszpanii, Szwecji i Danii. Uprawiał malarstwo olejne, akwarelę oraz rysunek. Obrazy Jerzego Mroza znajdują się w kolekcjach muzealnych oraz prywatnych w Polsce i innych krajach[1]. Od 2000 roku w willi rodziny Mrozów w Łagiewnikach przy ul. Barokowej 14 w Łodzi prowadził autorską Galerię Jerzy Mróz, w której zorganizował wiele spotkań z twórcami kultury. W 2014 roku willa malarzy została sprzedana.

ID: 66221