Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Jerzy Tadeusz Mróz
(1946 Łódź - 2010 Łódź)

Z cyklu "Miejsca"

olej/płótno, 54 x 73 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: 'JERZY T. MRÓZ'

Cena wylicytowana: 10 000
Prace Jerzego Tadeusza Mroza stanowią pochodną tradycji malarskich doby romantyzmu. W tajemniczych i fantastycznych pejzażach widoczne są inspiracje twórczością Caspara Davida Friedricha, surrealistów takich jak Yves Tanguy, czy Max Ernst, ale także Zdzisława Beksińskiego. Na płótnach artysty odnaleźć można jego fascynację naturą, jej nieobliczalnością, grozą, ale i nieprzeniknionym pięknem.
Artysta był absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą m.in. we Francji, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Austrii, Hiszpanii, Szwecji i Danii. Uprawiał malarstwo olejne, akwarelę oraz rysunek.

ID: 66221