17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Jacek Maślankiewicz
(ur. 1955)

"Nad Pilicą", 1992 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany l.d.: 'JM | 92'

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JACEK | MAŚLANKIEWICZ | "NAD PILICĄ" | 1992.'

Cena wylicytowana: 2 800
Jacek Maślankiewicz jest malarzem kolorystą, który w swojej twórczości oddaje się przede wszystkim studiom oddziaływania kolorów poprzez łączenie oraz zestawianie barw. Jego prace to ferie kolorów, które świadczą o dużym wyczuciu oraz wrażliwości. Artysta dodatkowo posługuje się grubością i konsystencją nakładanej farby, od cienkich, delikatnych pociągnięć pędzla po zgrubienia, które urozmaicają jego kompozycji pod względem fakturalnym. To jednak kolor pozostaje głównym środkiem wyrazu w twórczości Maślankiewicz.
Jacek Maślankiewicz, ukończył warszawską Akademii Sztuk Pięknych, gdzie kształcił się m.in. w pracowni profesora Rajmunda Ziemskiego. Malarstwem interesował się od wczesnych lat dziecięcych, kształcił umiejętności pod kierunkiem ojca – artysty malarza Ireneusza Maślankiewicza. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, poplenerowych i pokazów zbiorowych w Polsce i Europie. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i na wszystkich kontynentach.

ID: 66210