17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Sylwester Łachacz
(ur. 1955, Poznań)

"To co widać", 1995 r.

olej/płótno, 95 x 73 cm (w świetle oprawy)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'OLEJ 73 x 95 | [sygnatura] | 1995 | "TO CO WIDAĆ"'

Cena wylicytowana: 1 000
Sylwester Łachacz to poznański artysta, który zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Jego obrazy to klimatyczne abstrakcje, których punktem wyjścia jest pejzaż. Światło i kolor obrazów Łachacza łączą je z twórczością jego nauczyciela, Stanisława Teisseyre’a. Autor prezentowanej pracy „To co widać” z 1995 roku jest absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu i laureatem nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego i III nagrody na Biennale Rysunku. Od 2005 roku prowadzi autorską Galerię Mistrz i Małgorzata w rodzinnym mieście, razem z żoną, również artystką, Małgorzatą Ciernioch. Jego prace pojawiały się na licznych wystawach w Polsce i za granicą m.in. w Szwecji, Niemczech i Holandii.

ID: 66213