17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30
Powrót do katalogu
20

Marcin Kydryński
(ur. 1968, Warszawa)

Pustynia Bayiuda, Sudan, 2000 r.

fotografia barwna/papier fotograficzny, 50 x 76 cm (w świetle passe-partout)

Cena wylicytowana: 3 000
więcej informacji
Komentarz
Od 1992 roku Marcin Kydryński podróżuje po Afryce, swoje fotografie publikował w National Geographic. Był pierwszym autorem i fotografem, który dostał pozwolenie od Waszyngtonu by opublikować materiał okładkowy w lokalnej edycji. Prowadzi wyjazdy fotograficzne i warsztaty od 2010 w krajach afrykańskich m.in. w Namibii, RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. W 2008 został odznaczony orderem Ordem do Merito przez Prezydenta Portugalii za popularyzację kultury tego kraju.
Biogram artysty
Radiowiec, podróżnik, fotograf, producent płytowy oraz organizator festiwali i koncertów. Od 1989 współpracuje z radiową Trójką, tworzy audycję Siesta, która jest jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 2011 Prowadzi Siesta Festival w Gdańsku, który nawiązuje do jego trójkowej audycji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce, swoje fotografie publikował w National Geographic. Był pierwszym autorem i fotografem, który dostał pozwolenie od Waszyngtonu by opublikować materiał okładkowy w lokalnej edycji. Prowadzi wyjazdy fotograficzne i warsztaty od 2010 w krajach afrykańskich m.in. w Namibii, RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. W 2008 został odznaczony orderem Ordem do Merito przez Prezydenta Portugalii za popularyzację kultury tego kraju.

ID: 66240

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem