17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Mariola Jaśko
(ur. 1969, Kraków)

"Alfabet II", 2003 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm (w świetle oprawy)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MARIOLA JAŚKO | "ALFABET II" | 50 x 50 cm | OLEJ PŁÓTNO 2003'

Cena wylicytowana: 3 200
Mariola Jaśko na początku swojej drogi twórczej uprawiała malarstwo, łącząc abstrakcję
z symbolizmem. Aktualnie, na skutek poszukiwań nowej drogi, skłania się w kierunku surrealizmu lecz również z elementami symboliki. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, min. w Bonn, Budapeszcie, Birmingham, Seulu.
W latach 1989-94 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1994 roku uzyskała dyplom w Pracowni Malarstwa u prof. Adama Wsiołkowskiego. W 1995 roku otrzymała I nagrodę „Promocje 94" – Legnica. W latach 1998-99 uzyskała stypendium amerykańskiej Fundacji Pollock-Krasner. Uprawiała malarstwo, łącząc abstrakcję i symbolizm. Na skutek poszukiwań nowej drogi skłania się w kierunku surrealizmu lecz również z elementami symboliki. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, min. w Bonn, Budapeszcie, Birmingham, Seulu. Miała kilka wystaw indywidualnych, m.in. w Galerii Pryzmat w Krakowie (1994), w Państwowej Galerii Sztuki w Legnicy „Promocje 94" (1995), w Galerii Artemis w Krakowie (1999), Galerii Effelsberg, Königswinter, Niemcy (1999), Atelier H.P. Braun, Frankfurt n. Menem, Niemcy (2003), Galerii Zapiecek w Warszawie (2004), Galerii 2 Światy w Krakowie (2006, 2008), Galeria Autorska Jana Siuty (2011) Kraków, Galeria Dedo (2012) Kraków , Galeria Autorska Jana Siuty (2012).

ID: 66222