Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Magdalena Heyda-Usarewicz
(ur. 1933, Lwów)

"Król", 1996-97 r.

kolaż/papier, 60 x 50 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'HEYDA 1996'

na odwrociu nalepka autorska z opisem pracy

Cena wylicytowana: 1 100
Ukończyła studia artystyczne w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku w 1958, otrzymała dyplom z malarstwa oraz zrobiła specjalizację z tkaniny artystycznej, uczennica Piotra Potworowskiego i Stanisława Teisseyre’a. Tworzy malarstwo abstrakcyjne z odniesieniem do przyrody i architektury. Laureatka Nagrody Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego oraz Medalu na Festiwalu malarstwa współczesnego w Szczecinie.

ID: 66234