17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30
Powrót do katalogu
16

Magdalena Heyda-Usarewicz
(ur. 1933, Lwów)

"Kometa II", 1995-97 r.

olej/płótno, 80 x 65 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'HEYDA 97'

na odwrociu nalepka autorska z opisem pracy

Cena wylicytowana: 1 000
więcej informacji
Komentarz
Magdalena Heyda-Usarewicz od dziecka interesowała się rysunkiem i malarstwem. Niezmiennie od lat tworzy malarstwo abstrakcyjne z odniesieniem do świata, przyrody i architektury. Jej prace to odzwierciedlenie wielu niesamowitych wspomnień z jej życia, przepełnionych największymi emocjami, które definiuje w kolorze i kształcie na płótnie. Tak bardzo wrażeniowe malarstwo może mieć swój właściwy wydźwięk tylko w tak nieokreślonej formie jaką jest abstrakcja.
Biogram artysty
Ukończyła studia artystyczne w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku w 1958, otrzymała dyplom z malarstwa oraz zrobiła specjalizację z tkaniny artystycznej, uczennica Piotra Potworowskiego i Stanisława Teisseyre’a. Tworzy malarstwo abstrakcyjne z odniesieniem do przyrody i architektury. Laureatka Nagrody Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego oraz Medalu na Festiwalu malarstwa współczesnego w Szczecinie.

ID: 66204

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem