Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Magdalena Hanysz
(ur. 1970)

"Tańcząca II", ed. 10/16, 1994 r.

litografia/papier, 62 x 43 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany, datowany i opisany u dołu: '"Tańcząca II" litografia ed. 10/16 M. Hanysz '94'

Cena wylicytowana: 1 400
Studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W 1994 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego, aneks z grafiki w pracowni prof. Czesława Tumielewicza. Jest członkiem ZPAP i Stowarzyszenia Promocji Artystów ERA ART. Obecnie pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w Pracowni Podstaw Grafiki Artystycznej. Najbardziej upodobała sobie linoryt kolorowy i tą technikę uprawia najczęściej. Uczestniczy w konkursach graficznych, w tym w Międzynarodowym Triennale Grafiki. Za swoje prace otrzymała m.in. Wyróżnienie na Tajwanie i Nagrodę Równorzędną w Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze.

ID: 66225