Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Magdalena Hanysz
(ur. 1970)

"Pokaz mody", ed. 7/12, 1995 r.

linoryt kolorowy/papier, 62 x 92 cm

sygnowany, datowany i opisany u dołu: '"Pokaz mody linoryt kolorowy 7/12 M. Hanysz '95'

Cena wylicytowana: 1 300
„Jeślibym miała pokusić się o określenie jednym słowem mojej twórczości powiedziałabym: optymizm. Jestem obserwatorem, komentatorem wydarzeń z życia toczącego się obok mnie. Pokawałkowaną rzeczywistość zapamiętuję i przetwarzam w sobie tylko znanych, a właściwie nieznanych, czeluściach szarych komórek” – tak o swoich barwnych grafikach opowiada autorka prezentowanej pracy – Magdalena Hanysz. Niezwykłą wizję świata artystki podkreśla nietuzinkowa i ogromnie pracochłonna technika grafiki warsztatowej jaką jest linoryt kolorowy. Wyjątkowość jej prac, zarówno pod względem opracowania matrycy, jak i radosnej atmosfery sprawiły, że Magdalena Hanysz jest laureatką wielu konkurów graficznych, m.in. na Międzynarodowym Triennale Grafiki. Za swoje prace otrzymała m.in. wyróżnienie na Tajwanie i Nagrodę Równorzędną w Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze. Obecnie pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w Pracowni Podstaw Grafiki Artystycznej, której jest absolwentką.
Studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W 1994 roku uzyskała dyplom w pracowni prof. Macieja Świeszewskiego, aneks z grafiki w pracowni prof. Czesława Tumielewicza. Jest członkiem ZPAP i Stowarzyszenia Promocji Artystów ERA ART. Obecnie pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w Pracowni Podstaw Grafiki Artystycznej. Najbardziej upodobała sobie linoryt kolorowy i tą technikę uprawia najczęściej. Uczestniczy w konkursach graficznych, w tym w Międzynarodowym Triennale Grafiki. Za swoje prace otrzymała m.in. Wyróżnienie na Tajwanie i Nagrodę Równorzędną w Konkursie Graficznym im. Józefa Gielniaka w Jeleniej Górze.

ID: 66239