17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Anita Graboś
(ur. 1977)

Martwa natura

olej/płótno, 81 x 92 cm

sygnowany i opisany na odwrociu: 'olej 92/81 | anita | graboś'

Cena wylicytowana: 1 100
Anita Graboś zajmuje się przede wszystkim linorytem, rysunkiem oraz ilustracją książkową. Jej subtelne, przesycone atmosferą baśniowości prace łączą wieloznaczność z prostotą, melancholię z dziecięcą radością życia, a przede wszystkim zapraszają do samodzielnej podroży w głąb ukrytych szczegółów, znaczeń i odniesień kulturowych. Realizacje graficzne, a przede wszystkim ilustracje książkowe charakteryzują się zwięzłą formą oraz prostotą. Zaprezentowany obraz olejny zdaje się odsłaniać odmienną stroną twórczości artystki. Pełna ekspresji praca łączy abstrakcję z zarysowanymi elementami codziennego użytku, których forma została jedynie zasugerowana. Pomimo różnic, prace graficzne, jaki i malarskie, łączy zagadkowość. W swojej twórczości porusza tematy ważne – związane m.in. z ludzką tożsamością, przemijaniem, życiem oraz śmiercią.
Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na co dzień zajmuje się grafiką warsztatową-linorytem. Zrobiła kilkadziesiąt okładek i projektów graficznych książek, zilustrowała dwie książki dla dzieci. Brała udział w licznych konkursach graficznych m.in. w Krakowie i na Tajwanie.

ID: 66215