Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Tadeusz Dębski
(ur. 1950, Warszawa)

Bez tytułu, 1997 r.

akryl/płótno, 69,5 x 114 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany p.d.: 'Dębski 97.'

Cena wylicytowana: 1 800
Tadeusz Dębski jest artystą niezwykle wszechstronnym, którego działalność obejmuje zarówno rzeźbę wielkoformatową, jak i kameralne realizacje malarskie. Najczęściej sięga po farby olejne i akrylowe, przy pomocy których tworzy znacznych rozmiarów prace, których powtarzalnym motywem są kwiatowe i roślinne kompozycje, zazwyczaj utrzymane w ciepłych, przygaszonych barwach. W splątanym listowiu bogatej flory uważny widz dopatrzeć się może scen rodzajowych, kobiecych aktów, pejzaży zarówno miejskich, jak i wsi i lasów. Wizualnie jego prace nawiązują do dokonań przeszłych pokoleń, wiedeńskiej secesji reprezentowanej przez Gustawa Klimta, czy polskich kolorystów. Stosowana przezeń paleta barwa, ale i obrana tematyka czynią jego malarstwo pogodną afirmacją życia w jego najdrobniejszych przejawach.

ID: 66207