17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Michał Baca
(ur. 1958, Kraków)

"Okno", 1993 r.

olej, tempera/płótno, 50 x 73 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'MBaca 1993'

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MICHAŁ BACA | "OKNO' | 1993 | 73 x 50 tempera, olej'

Cena wylicytowana: 1 000
Michał Baca z dbałością pielęgnuje tradycyjne malarstwo wywodzące się ze środowiska krakowskiego. Jego obrazy są przepełnione poetyckim nastrojem motywów wziętych z bacznej obserwacji i przeżywania natury. Dla twórcy, podchodzącego do malarstwa w sposób tradycyjny, doznanie zjawiskowej urody świata jest spektaklem godnym wielu malarskich interpretacji. Jak sam mówi: „Maluję dla siebie i własnej przyjemności. Inspiracji szukam w naturze, która ciągle zaskakuje mnie nową, nieoczekiwaną formą, a dostojeństwo przyrody lub fatum historii miesza się zawsze z delikatną ironią dnia codziennego”.
Studiował na wydziale malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1983 uzyskał dyplom w pracowni prof. Juliusza Joniaka. Swoje prace prezentował na wielu wystawach, m.in. w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Tarnowie, Zielonej Górze, Zakopanem, Olsztynie, a także w Akwizgranie, Frankfurcie, Wiedniu, Holandii i Austrii. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. we Francji, Szwecji, Danii, Niemczech, Japonii i USA.

ID: 66226