17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Tadeusz Nuckowski
(ur. 1948, Przemyśl)

Bez tytułu, 1995 r.

pastel, technika mieszana/papier, 58 x 79 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany p.d.: 'T. Nuckowski 95'

Cena wylicytowana: 1 300
Tadeusz Nuckowski zajmuje się przede wszystkim grafiką warsztatową (głównie linorytem), rysunkiem, malarstwem, działaniami multimedialnymi oraz fotografią. Artysta nieraz łączy różne techniki w obrębie jednej pracy w celu uzyskania ciekawych efektów wizualnych. W pracach pastelowych niejednokrotnie sięga także do techniki linorytu. Nuckowski skupia się w swojej twórczości na abstrakcji, ale zafascynowany jest także wątkami literackimi, co przejawia się w oryginalnych tytułach, które nadaje swoim realizacjom. Pomimo iż w centrum jego artystycznych zainteresowań znajdują się formy abstrakcyjne, łatwo dostrzec w jego obrazach zarysy realnych przedmiotów.
W latach 1969-74 studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni drzeworytu prof. Franciszka Bunscha oraz w pracowni plakatu prof. Macieja Makarewicza. W latach 1976-96 był dyrektorem Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu. Od 1995 zajmuje się pracą pedagogiczną, w 2012 uzyskał tytuł profesora sztuk plastycznych. Do roku 2018 prowadził pracownię projektowania graficznego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a obecnie w Instytucie Sztuk Projektowych Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Uprawia grafikę warsztatową (głównie linoryt), rysunek, malarstwo, działania multimedialne, projektowanie graficzne oraz fotografię. Zrealizował szereg wystaw i pokazów indywidualnych w wielu galeriach polskich i zagranicznych.

ID: 66223