17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

Aukcja Charytatywna Kolekcji mBanku dla WOŚP (wyniki)

13 stycznia 2019, godz. 18:30

Małgorzata Rozmarynowska
(ur. 1955, Gdańsk)

Portret zbiorowy we wnętrzu, 1996 r.

technika własna/papier, 26,5 x 33 cm (w świetle oprawy)

sygnowany p.d.: 'ROZMARYNOWSKA'

sygnowany i datowany na odwrociu: 'MAŁGORZATA 96 | ROZMARYNOWSKA'

Cena wylicytowana: 2 800
Twórczość Małgorzaty Rozmarynowskiej oscyluje wokół motywów, które należą już do czasów minionych. Jej kameralne malarstwo jest próbą odmalowania świata małych miasteczek i wsi, gdzie niegdyś funkcjonowały obok siebie różne grupy etniczne i kulturalne. Malarka odtwarza intymne sceny z prywatnych siedzib, sklepików i świątyń, zachowując w pamięci przyszłych pokoleń zwyczaje i zachowania ludzkie, które współczesnym zdają się być już częścią folkloru oraz historii. Artystka w latach 1976-81 studiowała grafikę i malarstwo w gdańskiej PWSSP. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Władysława Jackiewicza, odebrana edukacja przełożyła się na subtelną paletę barwną i nastrój wyciszenia, tak charakterystyczny dla jej twórczości. Większość jej obrazów znajduje się w prywatnych kolekcjach europejskich, a także tych zlokalizowanych w Japonii, Izraelu czy USA. Jej indywidualne wystawy były zorganizowane między innymi w Nowym Jorku, Hadze i Paryżu.
Artystka w latach 1976-81 studiowała grafikę i malarstwo w gdańskiej PWSSP. Dyplom uzyskała w pracowni prof. Władysława Jackiewicza, odebrana edukacja przełożyła się na subtelną paletę barwną i nastrój wyciszenia, tak charakterystyczny dla jej twórczości. Większość jej obrazów znajduje się w prywatnych kolekcjach europejskich, a także tych zlokalizowanych w Japonii, Izraelu czy USA. Jej indywidualne wystawy były zorganizowane między innymi w Nowym Jorku, Hadze i Paryżu.

ID: 66230