17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

22 stycznia 2019, godz. 19:00

Anita Kucharczyk
(ur. 1990, Warszawa)

Początek, 2018 r.

olej/płótno, 62 x 89 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ANITA KUCHARCZYK | "POCZĄTEK" | 2018 | OLEJ Z WOSKIEM NA PŁÓTNIE'

Cena wylicytowana: 1 000
Absolwentka Wydziału Malarstwa (2015) oraz Wydziału Sztuki Mediów (2016) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ma na swoim koncie m. in. udział w wystawie ,,Coming Out 2015 - Najlepsze Dyplomy ASP" w Warszawie oraz ,,Sztuka wszędzie" w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie. Laureatka Nagrody Ewy Tomaszewskiej Posłanki do Parlamentu Europejskiego (2015) oraz Nagrody Inicjatywy ENTRY (2016). Finalistka konkursu o Nagrodę Artystyczną Siemensa (2016). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, animacją, fotografią oraz instalacjami przestrzennymi. Anita Kucharczyk w swoich projektach skupia się na oddaniu wrażenia spokoju oraz ciszy, do czego często wykorzystuje motyw opuszczonej przestrzeni.

ID: 66296