22 stycznia 2019, godz. 19:00

Paulina Jołda
(ur. 1995, Wrocław)

Postkompleksja , 2018 r.

akryl, olej/płótno, 90 x 110 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Paulina Jołda | 2018 | Postkompleksja'

Cena wylicytowana: 1 000
Studentka IV roku malarstwa pracowni Zdzisława Nitki oraz pracowni multimediów Pawła Jarodzkiego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, obecnie studiuje na ASP Warszawa u prof. Wojciecha Cieśniewskiego. Otrzymała Stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz Stypendium Prezydenta Wrocławia. W ostatnim czasie brała udział w Międzynarodowym projekcie Kunstzug, Międzynarodowym Triennale Rysunku w Katowicach, Festiwalu Sztuki FAMA, Festiwalu Mikstury Kultury czy Konkursie im. Mariana Michalika itd. Zajmuje się głównie malarstwem i sztuką mediów. W swoich pracach porusza temat wizerunku i jego czytelności. Poszukuje newralgicznego punktu, gdzie forma przestaje być czytelna, a staje się abstraktem zyskując nowe, sztucznie wykreowane znaczenie.

ID: 66092