17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

22 stycznia 2019, godz. 19:00

Magdalena Kalenin
(ur. 1979, Szczecin)

Wieczór - Hoek von Holland, 2018 r.

akryl/płótno, 90 x 80 cm

sygnowany p.d.: 'M. Kalenin'

na odwrociu opisany: 'MAGDALENA KALENIN | akryl, 90 x 80 cm | 2018 r.'

Cena wylicytowana: 1 000
W latach 2000-05 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w zakresie dwóch specjalności: malarstwa w pracowni prof. zw. Piotra C. Kowalskiego i pedagogiki sztuki u prof. Jolanty Dąbkowskiej-Zydroń. Prezentowała swoje prace na konkursach i wystawach w kraju min. Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, na Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu, Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego „Jesienne Konfrontacje” w Rzeszowie, Międzynarodowym Biennale Miniatur w Częstochowie, Biennale Sztuki w Poznaniu „Obraz środowiska”, Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecin, na którym znalazła się wśród artystów nominowanych do nagród podczas XXI i XXII jego edycji. Prace wystawiała także w Niemczech, Holandii, Czechach i we Włoszech. Została wyróżniona w krajowym etapie Konkursu Sztuki „Sport i Olimpizm” Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Zajmuje się malarstwem, fotografią i grafiką użytkową. W malarstwie analizuje, przedstawia sytuacje, które w danej chwili w sposób szczególny ją poruszają. Wrażenia i doświadczenia udokumentowuje poprzez formę, kolor i kompozycje, a te stają się tylko środkami, narzędziami do osiągnięcia wyznaczonego celu. Zwraca uwagę nie tylko na sam aspekt wizualny ale także na emocje które „widz”, odbiorca mógłby w sposób bezpośredni doświadczyć.

ID: 66189