17, 18 i 19 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

22 stycznia 2019, godz. 19:00

Agnieszka Kirzanowska-Osińska
(ur. 1980, Gdańsk)

Yesterday rain, 2018 r.

akryl, olej/płótno, 130 x 100 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'yesterday rain | A. Osińska '2018'

Cena wylicytowana: 4 000
Absolwentka Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ukończyła Wydział Malarstwa i Grafiki ze specjalizacją malarstwo w pracowni profesora Macieja Świeszewskiego. Dyplom obroniła w 2007 w pracowni profesora Zdzisława Walickiego. Wcześniej studiowała grafikę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2007 prezentuje swoje prace na wystawach w kraju i za granicą. W 2014 założyła Galerię Nastroje w Gdańsku. Sama o swojej twórczości mówi: "Sięgając głęboko w siebie, pozwalam energii na swobodne ujście, na trwanie będące zaprzeczeniem codziennego pędu. Powstają wtedy obrazy monochromatyczne, gdzie tonacja ogranicza się do jednej gamy koloru, a barwa i układ stanowi o ich treści. Podczas pracy nad nimi znajduję czas na wyciszenie, pozwalam sobie na swobodę, wolne od schematów operowanie plamą. Nastrój podczas malowania, przekłada się na nastrój obrazów. Są one bardziej nostalgiczne, refleksyjne, sensualne."

ID: 66169