22 stycznia 2019, godz. 19:00

Małgorzata Jastrzębska
(ur. 1975, Lublin)

Nr 614, 2018 r.

olej/płótno, 50 x 40 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'MAŁGORZATA | JASTRZĘBSKA | 28.XI.2018. | 614.'

Cena wylicytowana: 3 200
Dyplom uzyskała w 2001 roku na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Artystka zajmuje się głównie malarstwem geometrycznym, gdzie dominującą rolę odgrywa koncepcja, konstrukcja i koło. Tradycyjny obraz bywa punktem wyjścia dla dalszych doświadczeń fotograficzno-cyfrowych. Istotą tych działań jest proces kreacji idei bliskiej projektowaniu, pozostający jednak w sferze przedmiotów "nieużytkowych". Wystawy indywidualne i grupowe w kraju i zagranicą, m.in.: "Geometria oka" Warszawa 2006; "O obrotach barw" Warszawa 2008; "Geometrie der Farben" Hannover 2009; "Hasior - Reinkarnacje" Zakopane 2012, "Dom Kobro" Łódź 2012. Prace artystki znajdują się w kolekcjach polskich i zagranicznych.

ID: 66188