17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

22 stycznia 2019, godz. 19:00

Paulina Zalewska
(ur. 1981, Łódź)

Wyspa tajemnic IV, 2018 r.

akryl/płótno, 52 x 52 cm

sygnowany i datowany p.d.: 'PZ | 2018'

na odwrociu opisany: 'PAULINA ZALEWSKA | "WYSPA TAJEMNIC IV" 2018'

Cena wylicytowana: 3 200
Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Dyplom uzyskała w 2008 roku w pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Krzysztofa Wawrzyniaka. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. W 2006 roku uczestniczyła w warsztatach graficznych w Centrum Grafiki Artystycznej "Kaus" w Urbino we Włoszech, gdzie w 2007 roku otrzymała miesięczne stypendium. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych: "Urbino z wiszącego ogrodu" - Galeria Bałucka w Łodzi, 2007; "Grafika studentów i pedagogów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi z lat 2003 - 2008" - ASP Katowice, 2008; "Urbino - miasto grafiki" - Ośrodek Propagandy Sztuki w Łodzi, 2008; "ASP rocznik 2008 - najlepsze dyplomy" - Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, 2009; "Grafika studentów Pracowni Technik Wklęsłodrukowych z lat 2003-2010" - Galeria Kobro w Łodzi, 2010. We wrześniu 2011 roku otrzymała nominację do nagrody w XXIV Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej i Exlibrisu w Ostrowie Wielkopolskim.

ID: 66178