22 stycznia 2019, godz. 19:00

Adam Wątor
(ur. 1970, Myślenice)

W ulubionym miejscu, 2018 r.

akryl/płótno, 100 x 100 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'Adam | Wątor | 2018'

na odwrociu opisany: '"W ULUBIONYM | MIEJSCU" | ADAM WĄTOR | 2018'

Cena wylicytowana: 8 000
Jego uwagę przykuwa moda. Jako zdeklarowany minimalista, bardzo ostrożnie i skrajnie świadomie łączy czerń z bielą. Tą zasadą kieruję się w malarstwie jak i w innych działaniach wizualnych. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w 2012 roku. Odbył stypendium na Universitat der Kunst w Berlinie w pracowni prof. Marka Lamerta w 2011 roku. W 2011 roku zajął III miejsce w konkursie "Artystyczna Podróż Hestii". Swoje prace prezentował w w Artes Gallery w Nowym Jorku w 2011, na wystawie malarstwa w Galerii BWA w Tarnowie, jak i na wystawie malarstwa w ramach Fashion Week Berlin w Edged Showroom w 2012 roku.

ID: 65755