Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

31 stycznia 2019, godz. 19:00
95

Edward Kuczyński
(1905 Worończy k. Nowogródka - 1958 Gdańsk)

"Toruń z Kępy Bazarowej", 1952 r.

akwaforta/papier, 19,6 x 27,5 cm (zadruk)

sygnowany i datowany ołówkiem p.d: 'E. Kuczyński 52', opisany l.d.: 'Toruń z Kępy Bazarowej'

Cena wylicytowana: 500
Estymacja: 700 - 1 200
Drzeworytnik i ilustrator, projektant grafik użytkowych. W latach 1927-1934 kształcił się na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie. Dyplom grafika uzyskał w 1939 roku. Uczył rysunku w Szkole Rzemiosł i Przemysłu Artystycznego, a po wojnie pracował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

ID: 62942