Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

31 stycznia 2019, godz. 19:00
82

Abba Fenichel
(1906 Mielec - 1986 Mielec)

Handlarki, 1934 r.

akwaforta/papier, 23,8 x 16,4 cm (zadruk)

sygnowany i datowany tuszem p.d.: 'Abba Fenichel 934'

Cena wylicytowana: 1 000
Estymacja: 1 200 - 2 000
Artysta pochodzący ze znanej rodziny żydowskiej mieszkającej w Mielcu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1935 r.; studiował m.in. u Wojciech Weissa. Wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, później osiadł w Izraelu.

ID: 64991