Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

31 stycznia 2019, godz. 19:00
71

Bogna Krasnodębska-Gardowska
(1900 Sosnowiec - 1986 )

"Kościółek", 1932 r.

drzeworyt/papier, 19,5 x 18 cm (zadruk)

sygnowany ołówkiem p.d.: 'BKrasnodębska Gradowska', datowany l.d.: '1932'

na odwrociu nalepka autorska: 'Bogna Krasnodębska Gradowska | Warszawa | Senatorska 10 | No 6 "Kościółek" | drzeworyt.'

Cena wylicytowana: 1 200
Estymacja: 1 000 - 1 800
Specjalizowała się w grafice warsztatowej (zwłaszcza drzeworycie) oraz rysunku.Studiowała u profesora Władysława Skoczylasa w Warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1923-30. Była członkiem i założycielem "Rytu", Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików oraz członkiem Związku Polskich Artystów Grafików. W 1947 roku zamieszkała w Krakowie gdzie wykładała na Politechnice Krakowskiej.

ID: 64994