Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

31 stycznia 2019, godz. 19:00
66

Paweł Steller
(1895 Hermanice - 1974 Katowice)

Bartnik z Wołynia, 1937 r.

drzeworyt/bibułka, 28 x 21 cm (zadruk)

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Orginal Holzschnitt Ukrainischer Imker P. Steller 937.'

Cena wylicytowana: 400
Estymacja: 800 - 1 400
Grafik, malarz, pedagog. Studia we Lwowie, Pradze i warszawskiej SSP pod kierunkiem Władysława Skoczylasa, gdzie otrzymał dyplom w 1927. Uprawiał grafikę artystyczną i użytkową oraz malarstwo akwarelowe. Tematem jego prac był najczęściej pejzaż, przedstawiał też typy ludzkie. Jego twórczość była kontynuacją szkoły Skoczylasa.

ID: 66579