Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

31 stycznia 2019, godz. 19:00
51

Konstanty Brandel
(1880 Warszawa - 1970 Paryż)

Kobieta i mężczyzna, 1929 r.

akwaforta/papier, 10,8 x 6,8 cm (zadruk)

sygnowany i datowany na płycie l.d.: 'Brandel 29'

Cena wylicytowana: 300
Estymacja: 400 - 800
Malarz i grafik. Absolwent warszawskiego VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV. W latach 1900-03 studiował malarstwo na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Leona Wyczółkowskiego, Józefa Unierzyskiego i Józefa Mehoffera. Naukę kontynuował we Włoszech, a od 1907 we Francji. Od 1920 był członkiem Société Nationale des Beaux-Arts, od 1929 należał do Société du Salon d'Automne. Od 1933 członek Związku Zawodowego Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, od 1956 członek Związku Artystów Polskich we Francji. W 1939 został honorowym prezesem Związku Polskich Artystów Grafików.

ID: 66308