Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

31 stycznia 2019, godz. 19:00

Stanisław Ostoja-Chrostowski
(1897 Warszawa - 1947 Warszawa)

Jaskółki, 1931 r.

drzeworyt/papier, 10,5 x 20 cm (zadruk)

sygnowany ołówkiem l.d.: 'St. O. Chrostowski', datowany p.d.: '1931'

Cena wylicytowana: 700
Estymacja: 800 - 1 200
- Agata Pietrzak, Stanisław Ostoya-Chrostowski 1900-1947, Warszawa 2007, poz. kat. 42, s. 122 (il.)
Grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP. Studia malarskie rozpoczął w Moskwie (1923-29), naukę kontynuował w SSP w Warszawie. Po śmierci Władysława Skoczylasa, po objął kierownictwo Katedry Grafiki Artystycznej w 1937. Uprawiał wyłącznie drzeworyt. Jeden z najwybitniejszych drzeworytników okresu międzywojennego. Profesor i rektor ASP w Warszawie. Jego prace cechuje wyrafinowana faktura i kompozycja, idylliczny nastrój, skłonność do stylizacji. Łącznie wykonał około 400 kompozycji.

ID: 58204