Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

31 stycznia 2019, godz. 19:00

Stefan Mrożewski
(1894 Częstochowa - 1975 Walnut Creek, Stany Zjednoczone)

Prządki w Zakopanem, 1938 r.

drzeworyt/papier, 17,5 x 10,2 cm (zadruk)

sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'StefMrożewski | Zakopane 1938'

sygnowany na klocku monogramem wiązanym p.d.: 'MS'

Cena wylicytowana: 1 000
Estymacja: 1 200 - 2 000
Malarz, drzeworytnik i znany ilustrator. Studiował w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, malarstwo w krakowskiej ASP oraz grafikę u Władysława Skoczylasa w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. W roku 1925 wyjechał do Paryża, mieszkał tam oraz w Belgii, Włoszech i Anglii do 1939 roku. W czasie okupacji przebywał w Polsce. Po wojnie osiadł w Kalifornii. Był członkiem ugrupowania "Ryt". Przed wojną zajmował się głównie drzeworytem, później także malarstwem ściennym i ceramiką.

ID: 66582