Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

31 stycznia 2019, godz. 19:00

Edmund Ludwik Bartłomiejczyk
(1885 Warszawa - 1950 Warszawa)

Grający pasterz, 1926 r.

drzeworyt/papier, 24,5 x 17,5 cm (zadruk)

sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: 'Edmund Bartłomiejczyk 1926.'

sygnowany monogramem wiązanym na klocku p.d.: 'EB' Praca pochodzi z publikacji Edward Woroniecki "La gravuere sur bois moderne en Pologne" wydanej z 1929 roku

Cena wylicytowana: 800
Estymacja: 1 000 - 1 800
Był grafikiem. W 1926 objął pierwszą w Polsce katedrę grafiki użytkowej w SSP w Warszawie. Był współzał. i członkiem stowarzyszenia "Ryt". Zajmował się głównie grafiką użytkową (banknoty, znaczki pocztowe, okładki i ilustracje do ksiąźek, plakaty, ekslibrisy, projekty tkanin i lamp), rodzajową, religijną i pejzażową (głównie litografie i barwne drzeworyty). Miał tendencje do stylizacji pod wpływem drzeworytu ludowego i japońskiego.

ID: 63336