Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

31 stycznia 2019, godz. 19:00

Stanisław Raczyński
(1903 Wadomice - 1982 Kraków)

Teka 10 drzeworytów „Zabytki polskich miast”, 1960

drzeworyt/papier, 25 x 17,5 cm (wymiary każdej pracy)

każda odbitka sygnowana ołówkiem p.d.: 'St. Raczyński'

1) Gdańsk - Katedra 2) Kazimierz Dolny - Fara 3) Kraków - Dziedziniec Collegium Maius 4) Kraków - Kurza Stopka na Wawelu 5) Lublin - Brama Krakowska 6) Łowicz - Średniowieczna baszta 7) Pelplin - Katedra 8) Toruń - Ratusz staromiejski 9) Warszawa - Dachy Starego Miasta 10) Wrocław - Ratusz

Cena wylicytowana: 1 000
Estymacja: 1 200 - 2 000
Stan zachowania
jedna ramka obłamana
Stanisław Raczyński studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczelnię ukończył w 1926 roku. Był rysownikiem, malarzem i grafikiem. W latach 1927-28 pracował jako scenograf w Teatrze Popularnym w Krakowie, a przez następne dwa lata w tym samym charakterze w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W 1930 roku wyjechał na stypendium Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego do Paryża. Zajmował się grafiką, plastyką reklamową, ilustratorstwem.

ID: 65571