Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

31 stycznia 2019, godz. 19:00

Edward Czerwiński
(1892 Warszawa - 1966 Warszawa)

Pnie drzew

litografia/papier, 27 x 43 cm

sygnowany ołówkiem śr.d.: 'Edward Czerwiński', opisany l.d.: '7/25'

Cena wylicytowana: 500
Estymacja: 600 - 1 200
Polski malarz, grafik i pedagog. W latach 1909-14 studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 1914-20 przebywał w Paryżu, gdzie wystawiał m.in. w Towarzystwie Polskim Literacko-Artystycznym (1916) i Salonie Niezależnych (1920). W 1921 roku powrócił do Warszawy, gdzie uczył w Państwowej Szkole Budownictwa, w latach 1924-37 był asystentem Władysława Skoczylasa i Leona Wyczółkowskiego w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. Po 1945 roku wykładał technologię i grafikę w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - w latach 1950-52 był dziekanem na Wydziale Grafiki tejże uczelni. Uprawiał przede wszystkim malarstwo pejzażowe, litografię i drzeworyt.

ID: 66576