ART OUTLET: Sztuka Współczesna (wyniki)

24 stycznia 2019, godz. 19:00

Justyna Kabała
(ur. 1981, Warszawa)

"Wenus czarna", 2007 r.

olej/płótno, 100 x 130 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Justyna Kabała 2007 | "Wenus Czarna"

sygnowany, datowany i opisany na krośnie: 'Justyna Kabała 2007 r. "Wenus czarna"'

Cena wylicytowana: 3 000
Estymacja: 3 500 - 5 000
- "Everybody wants to be Wenus", Galeria XX1, Warszawa, 2007
- "Everybody wants to be Wenus", Cafe Kulturalna, Warszawa, 2007
Uzyskała stopień magistra na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, a następnie stopień doktora na w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym w Kielcach. Jej praca doktorska nt. „Syntezy- granice rozpoznawalności” została napisana pod kierunkiem prof. Ryszarda Ługawskiego. W 2015 roku przebywała na rezydencji w Nida Art Colony na Litwie. W 2017 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za projekt „Trzy kolory”. Tworzy obrazy, kolaże i instalacje, zajmuje się też edukacją artystyczną.

ID: 64824