17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

ART OUTLET: Sztuka Współczesna (wyniki)

24 stycznia 2019, godz. 19:00

Ryszard Tomczyk
(ur. 1931, Radom)

"Inny Świat IX", 1985 r.

technika mieszana/płótno, 90 x 90 cm

sygnowany i datowany u dołu kompozycji: 'R. Tomczyk, 85'

sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: 'R. Tomczyk, INNY ŚWIAT – IX, 1985 | technika mieszana, 90 x 90 | (OTHER WORLD)'

Cena wylicytowana: 4 500
Estymacja: 5 500 - 8 000
Doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Gdańskiego. Malarz, teatrolog, krytyk kultury. Od 1976 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 1980-87 pełnił funkcję dyrektora Galerii EL. Od 1953 związany z miastem Elbląg, jest założycielem i prezesem Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Autor ponad 30 książek literackich, stale współpracuje z licznymi czasopismami literackimi.

ID: 65396