ART OUTLET: Sztuka Współczesna

24 stycznia 2019, godz. 19:00

Szczepan Skorupka
(1903 Warszawa - 1997 Warszawa)

Ogród, 1963 r.

olej/płyta, 38 x 49,5 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany p.d.: 'Sz. Skorupka 63'

Estymacja: 1 500 - 2 800
Studiował malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1946 był członkiem-założycielem grupy „Niezależni”. W 1956 był członkiem-współzałożycielem Ogólnopolskiej Grupy „Zachęta”. Uczestniczył w wielu wystawach „Niezależnych” i „Zachęty”, a także w innych wystawach w kraju i za granicą.

ID: 66413