17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

ART OUTLET: Sztuka Współczesna (wyniki)

24 stycznia 2019, godz. 19:00

Samuel Tepler
(1918 Hrubieszów - 1998 Tel Awiw)

Martwa natura

olej/sklejka, 19 x 27 cm

sygnowany l.d.: 'Tepl' (w języku hebrajskim)

opisany na odwrociu: 'S. Tepler' na odwrociu papierowa naklejka z opisem obrazu

Cena wylicytowana: 2 200
Estymacja: 3 500 - 5 000
Urodził się w Polsce w tradycyjnej rodzinie żydowskiej. Malarstwo studiował w Wilnie. Kontynuował studia w Mediolanie w słynnej Accademia di Brera. Wojnę spędził w głębi Rosji. W trakcie studiów odbywał podróże artystyczne po Europie. Najbardziej znaczącym dla jego dalszej twórczości okazał się pobyt w Paryżu. W 1949 roku miał indywidualną wystawę w Mediolanie, po zakończeniu której na stałe wyjechał do Izraela. Malował martwe natury, pejzaże i kwiaty.

ID: 54143