ART OUTLET: Sztuka Współczesna

24 stycznia 2019, godz. 19:00

Wit Kaczanowski \ Witold-K
(ur. 1932, Warszawa)

"Loneliness in green", 2018 r.

akryl/płótno, 80,5 x 60 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'Witold – K. 18'

Estymacja: 8 000 - 12 000
Witold-K urodzony w Warszawie 15 maja 1932, chodził do szkół powszechnych w Pruszkowie, ukończył gimnazjum i liceum Mikołaja Reja w Warszawie. W roku 1955 kończy warszawską ASP. Nauczycielami artysty byli profesorowie Eugeniusz Arct, Wojciech Fangor i Henryk Tomaszewski. Od 1964 roku mieszkał we Francji, a od 1968 w USA. Teraz dzieli czas między twórczością w Kolorado, Paryżu i Warszawie. Twórczość Witolda-K obejmuje m.in. malarstwo sztalugowe i ścienne, grafikę warsztatową i użytkową, wystawiennictwo, planowanie przestrzenne, rzeźbę oraz fotografię. kompozycji plastycznej przed budynkiem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Houston (1975). Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych, m.in. w Wystawie Młodej Plastyki w Warszawie (1956), Wystawie malarstwa w Muzeum Narodowym w Warszawie (1961), II Biennale Azuréene w Cannes (1967), w Arte Gallery w Denver (1988), wystawie dzieł artystów polskich tworzących za granicą p.t. „JESTEŚMY” w warszawskiej Zachęcie (1991).

ID: 64887