ART OUTLET: Sztuka Współczesna

24 stycznia 2019, godz. 19:00

Aleksandra Jachtoma
(ur. 1932, Barchaczów)

Kompozycja, 1983 r.

olej/deska, 35 x 25 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'ALEKSANDRA JACHTOMA | WYM 35 x 25 | Tech. OLEJ | ROK 1983'

Estymacja: 5 000 - 8 000
- Art New Media, Warszawa
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Aleksandra Jachtoma. Malarstwo, Art New Media, Warszawa, 2007
Skończyła studia w krakowskiej, a następnie w warszawskiej ASP. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni K. Tomorowicza w 1958 r. Była członkiem warszawskiej grupy “Rekonesans” założonej w 1963 r. Zajmowała się problemem koloru i światła. Tworzy zdyscyplinowane kompozycje ze skondensowanych jednolitych plam. Matematyczny rygor jest w nich zmiękczony delikatnością rozwiązań barwnych. Brała udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych.

ID: 65114