Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

17 października 2018, godz. 18:30
Powrót do katalogu
26

Weronika Gęsicka
(ur. 1984)

Bez tytułu #2, 2018 r.

wydruk pigmentowy na papierze bawełnianym naklejony na dibond, 40 x 30 cm

ed. 1/5 + 2 AP

Cena wywoławcza: 3 500
Estymacja: 5 000 - 7 000
więcej informacji
Komentarz
Praca powstała na zamówienie magazynu „The New York Times” w maju 2018 jako ilustracja do tekstu poświęconego lekarzom pierwszego kontaktu i bliskim relacjom pacjent–doktor.
Biogram artysty
Weronika Gęsicka w swoich projektach podejmuje tematy dotyczące pamięci i mechanizmów jej działania. W tej materii interesują ją teorie naukowe i pseudonaukowe, mnemotechniki oraz różnego rodzaju zaburzenia. Obszarem działania artystki jest przede wszystkim fotografia, tworzy jednak również obiekty i przedmioty. Ważną częścią jej twórczości jest praca z materiałami archiwalnymi. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Warszawie. Zdobyła ogromne uznanie za cykl „Traces”, publikowany i wystawiany na całym świecie. Laureatka wielu nagród, m.in. Foam Talent, Spotlight Award and LensCulture Emerging Talent. Jej prace publikowały m.in. „The New York Times”, „Foam Magazine”, „Art” i „The Guardian”.

ID: 63883

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem