Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

17 października 2018, godz. 18:30
Powrót do katalogu
22

Yulia Krivich
(ur. 1988, Dniepr)

Dym, z serii "Daring & Youth", 2017 r.

wydruk tuszem pigmentowym/papier bawełniany, 70 x 50 cm

Cena wywoławcza: 3 000
Estymacja: 4 000 - 8 000
więcej informacji
Komentarz
„Daring & Youth” (Zuchwałość i Młodość) to cykl fotografii będący kontynuacją wcześniejszego projektu artystki pt. „Przeczucie”. Odnosi się on bezpośrednio do sytuacji politycznej na Ukrainie. Tytułowa „Zuchwałość i Młodość” to także nazwa ultraprawicowych ukraińskich aktywistów, głównie zdemobilizowanych żołnierzy i ochotników, w których środowisko Krivich wniknęła przyglądając się głównie ich internetowej działalności i kreowaniu własnego wizerunku w mediach społecznościowych.
Biogram artysty
Yulia Krivich to ukraińska fotografka, absolwentka Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie otrzymała nagrodę za najlepszy dyplom (2013), studiowała też architekturę na Ukrainie. Laureatka nagrody showOFF na Miesiącu Fotografii w Krakowie (2015) i stypendium Gaude Polonia (2016). Fotografuje głównie swoje pokolenie i środowisko, które to pokolenie otacza i kształtuje. Zdjęcia zrobione podczas licznych podróży Krivich do swojej ojczyzny tworzą portret młodej generacji Ukraińców. Na stałe artystka mieszka i pracuje w Warszawie. W 2016 roku jej prace były prezentowane na wystawie "Teraz w Polsce" w lublińskiej Galerii Labirynt i w „Salonie nowej fotografii” warszawskiej Galerii Raster.

ID: 62498

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem