Aukcja Sztuki Współczesnej Fundacji Bátor Tábor Polska

17 października 2018, godz. 18:30

Olaf Brzeski
(ur. 1975, Wrocław)

Bokser, 2006 r.

gips, wys.: 53 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'Olaf Brzeski | 2006'

Cena wywoławcza: 12 000
Estymacja: 24 000 - 30 000
Urodzony we Wrocławiu rzeźbiarz, autor instalacji i filmów. W latach 1994-95 studiował na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, a następnie od 1995 roku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Pracę dyplomową z rzeźby obronił w 2000 roku w pracowni prof. Leona Podsiadłego. Brzeski eksperymentuje z materiałami, bada możliwości i ograniczenia medium rzeźbiarskiej. Interesują go trwałość, skala i relacje przestrzenne, w jakich uczestniczą jego dzieła. Swoje prace pokazywał na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, ostatnio w Instytucie Polskim w Berlinie. W roku 2009 był nominowany do konkursu Spojrzenia (Nagrody Fundacji Deutsche Bank) organizowanego przez Narodową Galerię Sztuki Zachęta w Warszawie. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

ID: 62489