Aukcja charytatywna krzeseł z lat 60. XX w. z wystawy Obcy w domu. Wokół Marca ‘68 (wyniki)

24 września 2018, godz. 19:00

Krzesło typ 200-190 lata 60. XX w.

Paczkowskie Fabryki Mebli w Paczkowie, proj. Rajmund Teofil Hałas

drewno, tkanina, 77 x 42 x 49 cm

Cena wylicytowana: 500
Stan zachowania
Współczesna tapicerka. Przetarcia i odpryski lakieru.
Projekt z 1963 r.
Rajmund Teofil Hałas był wybitnym projektantem, architektem i pedagogiem, już od lat 50. XX wieku czynnie działał w środowiskach warszawskim i poznańskim. W połowie latach 60. XX wieku otrzymał stypendia naukowe w Instytucie Sztuk Przemysłowych w Helsinkach i w Wielkiej Brytanii. Wyjazdy zagraniczne pozwoliły mu na poznanie twórczości czołowych światowych projektantów takich jak Alvar Aalto czy Gordon Russell. W 1989 roku Hałas otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego, a w 2002 roku zaszczytne odznaczenie Orderu Odrodzenia Polski.

ID: 63868