ART OUTLET: Sztuka Dawna

20 grudnia 2018, godz. 19:00
94

Marian Józefczyk
(1881 Kraków - 1966)

Sad o zachodzie słońca, 1923 r.

olej/tektura, 51 x 67 cm

sygnowany i datowany l.d.: 'Józefczyk | 923'

Estymacja: 4 000 - 6 000
W latach 1909-10 kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u Leona Wyczółkowskiego. Studiował również na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1911-14. W latach 1912-14 reprodukowano w czasopismach jego prace, m.in. "Bajka", "Marzenie artysty", "Zasmucona". W dwudziestoleciu międzywojennym mieszkał w Krakowie. Od 1933 roku był członkiem Zawodowego Związku Polskich Artystów Plastyków. Wystawiał w Krakowie w Domu Artysty w 1921 roku, w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych tamże w 1926 roku, w Zawodowym Związku Polskich Artystów Plastyków w latach 1928 i 1939. Obrazy artysty znajdują się w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz Warszawie.

ID: 63342