ART OUTLET: Sztuka Dawna

20 grudnia 2018, godz. 19:00
90

Stanisław Borysowski
(1901 Lwów - 1988 Sopot)

Widok miejski

olej/płótno, 61 x 73 cm

sygnowany l.d.: 'Borysowski'

Estymacja: 10 000 - 15 000
Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Ignacego Pieńkowskiego i Teodora Axentowicza - dyplom w 1931 roku. Kontynuował naukę u J. Pankiewicza w Paryżu w latach 1934-35. W okresie międzywojennym wystawiał w TPSP w Krakowie, w IPS w Warszawie. Za granicą wystawiał w Wenecji, Pittsburgu, Paryżu, Nowym Jorku. Po wojnie objął Katedrę Malarstwa oraz Zakład Kompozycji Figuralnej (w której duży nacisk kładziono na pogłębione studia z natury) na uniwersytecie w Toruniu.

ID: 63613