17 i 18 czerwca zmiana godzin otwarcia galerii. ×

ART OUTLET: Sztuka Dawna (wyniki)

20 grudnia 2018, godz. 19:00

Jerzy Potrzebowski
(1921 Sandomierz - 1974 Kraków)

Motyw zimowy z dorożką, 1968 r.

olej/płótno, 43,5 x 50,5 cm

sygnowany i datowany p.d.: '68 Jerzy Potrzebowski'

Cena wylicytowana: 4 500
Estymacja: 4 500 - 6 000
W latach 1945-50 studiował na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Zygmunta Radnickiego, Ignacego Pieńkowskiego, Czesława Rzepińskiego i Fryderyka Pautscha. Najchętniej rysował i malował akwarelami sceny figuralne i sylwetki koni. W 1970 krakowskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych zorganizowało wystawę jego prac.

ID: 63225